Wieniec wielkanocny na drzwi. Jak zrobić krok po kroku?

Zobacz jak łatwo przygotować okrągły wieniec wielkanocny, zdobiony mchem, kokardą z juty oraz wielkanocnymi akcentami - skorupkami jajek i piórkami. Taki wieniec można zawiesić na drzwiach lub udekorować nim komodę w mieszkaniu. Oto prosta instrukcja krok po kroku jak zrobić wieniec świąteczny wielkanocny!

wieniec wielkanocny
Wieniec wielkanocny
Fot. ©Joanna Białowąs

Co potrzebujemy aby zrobić wieniec?

Do przygotowania wielkanocnego wieńca potrzebne są:

  • Słomiany podkład,
  • Mech,
  • Drut,
  • Nożyczki,
  • Sznurek,
  • Skorupki jajek, małe plastikowe jajka i piórka do dekoracji,
  • Ozdobna taśma jutowa, z której wykonamy kokardę,
  • Klej na gorąco.

wieniec wielkanocny
Materiały do wykonania wieńca
Fot. ©Joanna Białowąs

Krok 1 - przygotowanie podkładu pod wieniec

Przygotowanie wieńca wielkanocnego rozpoczynamy od wykonania podkładu z mchu. Gotowy, wysuszony mech można kupić w paczkach w centrach ogrodniczych lub kwiaciarniach. Jest to wydatek około 40 zł, przy czym paczka spokojnie wystarczy na kilka wielkanocnych dekoracji.

Płachty mchu układamy jedną obok drugiej, z jednej strony słomianego podkładu delikatnie przewiązując go sznurkiem lub przezroczystą żyłką. W naszej kompozycji postawiliśmy na czarny sznurek, który jest mało widoczny, a delikatne prześwity czarnego materiału ciekawie się prezentują w leśnej kompozycji. Kawałki mchu układamy, jeden obok drugiego, starając się zamaskować słomiany okrąg. Na koniec odwracamy wieniec, odcinamy sznurek i mocno go zawiązujemy.

Krok 2 - zdobienie wieńca wielkanocnego

Na przygotowanym podkładzie z mchu układamy materiały do dekoracji. Plastikowe jajka nabijamy na kawałek drutu i podklejamy dodatkowo klejem na gorąco, dzięki czemu łatwiej będzie nam wbijać jajka do kręgu i będą stabilne.

Przygotowujemy kokardę z juty i przywiązujemy ją do wieńca. Skorupki jajek podklejamy klejem na gorąco do podstawy, dodatkowo w środek aplikujemy niewielką ilość kleju i wsadzamy odrobinę mchu.

Czas na piórka! Pojedyncze piórka przyklejamy za pomocą kleju na gorąco obok jajek.

Jeśli spodobał Ci się ten wieniec wielkanocny i chcesz go samodzielnie wykonać, obejrzyj wszystko jeszcze raz na filmie!

Życzymy miłych chwil podczas przygotowywania wielkanocnych dekoracji i jak najwięcej satysfakcji z Waszej pracy :-)

mgr inż. Joanna Białowąs

Przeczytaj również:

Ozdoby wielkanocne z papieru - zrób to sam dla dzieciOzdoby wielkanocne z papieru - zrób to sam dla dzieci
Papier idealnie sprawdza się na ozdoby wielkanocne, które są łatwe do wykonania także dla dzieci. Pamiętajmy, że Święta Wielkanocne to czas wesoły, nie może zatem zabraknąć pstrych barw i obowiązkowych wielkanocnych postaci! Zobacz jak łatwo zrobić ozdoby wielkanocne z papieru. Oto prosta instrukcja "zrób to sam" + zdjęcia. Więcej...

Wielkanocna dekoracja w szkle. Jak zrobić krok po kroku?Wielkanocna dekoracja w szkle. Jak zrobić krok po kroku?
Dekoracje w szkle są coraz bardziej popularne, przede wszystkim ze względu na ich oryginalny wygląd. Zobacz jak niewiele trzeba, by stworzyć oryginalną i naturalną dekorację wielkanocną w szkle, która będzie zdobić Twoje mieszkanie jeszcze długo po świętach. Oto prosta instrukcja krok po kroku! Więcej...

Jak zrobić pisanki wielkanocne z papieru i bibuły Jak zrobić pisanki wielkanocne z papieru i bibuły
Pisanki wielkanocne kolorowe, radosne wykonane z różnych materiałów. Obowiązkowe w wielkanocnym koszyku. Tradycja połączona z zabawą, to powód dla którego każdy lubi stworzyć własną wielkanocną pisankę. Mogą być malowane ręcznie, barwione barwnikami lub obklejane papierem. Dowiedz się jak zrobić pisanki wielkanocne, trzema prostymi metodami. Zatem do dzieła! Więcej...