Co zamiast Roundup? Oto najlepszy zamiennik!

Od czytelników naszego poradnika często dostaję pytania co zamiast Roundup'u można stosować przeciwko chwastom. Choć Roundup działa skutecznie, to jednak w swoim składzie zawiera wzbudzający wiele kontrowersji glifosat. Ogrodnicy dbający o własne zdrowie i otaczające środowisko szukają zatem lepszych rozwiązań. Poznaj najlepszy zamiennik Roundupu, dzięki któremu pozbędziesz się chwastów w zaledwie jeden dzień, a ziemia pozostanie czysta i bezpieczna dla dalszych upraw!

Co zamiast roundup
Co wybrać zamiast Roundup'u?

Polecam!

Raport na temat nowego sposobu zwalczania chwastów, bez stosowania szkodliwego glifosatu, przygotował dla Ciebie Rafał Okułowicz, wydawca PoradnikOgrodniczy.pl, który od ponad 15 lat promuje naturalne i ekologiczne metody uprawy roślin oraz podpowiada jak uniknąć stosowania środków chemicznych w ogrodach.

Dlaczego warto szukać zamienników Roundup?

Roundup jest herbicydem totalnym, co oznacza, że niszczy prawie wszystkie rośliny na terenie opryskanym tym środkiem. W rolnictwie jest stosowany do oczyszczania pól z chwastów, a także w uprawach GMO. W ogrodach przydomowych i działkowych najpopularniejszym zastosowaniem Roundup'u jest oczyszczanie ziemi przed założeniem trawnika, a także zwalczanie chwastów pod drzewami i krzewami.

Niestety stosowanie środka Roundup ma dwie wady:

  1. Od zastosowania środka Roundup trzeba odczekać co najmniej 2 tygodnie zanim wysiejemy trawę lub inne rośliny. Preparat potrzebuje czasu aby uległ biodegradacji i nie zagrażał nowym roślinom.
  2. W ostatnich latach pojawiły się wyniki badań udowadniające, że zawarty w Roundup'ie glifosat może być bardzo szkodliwy, wykazując m. in. działanie rakotwórcze. Opinie ekspertów w tej kwestii są niestety podzielone.

Jeżeli ponad wszystko cenimy zdrowie własne i naszych bliskich, a pielęgnując ogród chcemy też dbać o otaczające środowisko, warto zrezygnować z preparatów opartych o glifosat i poszukać zamienników środka Roundup. Tym bardziej, że można znaleźć sposób bezpieczny, a do tego likwidujący chwasty jeszcze szybciej!

Bezpieczny środek na chwasty o zaskakująco szybkim działaniu!

Sposób ten podpatrzyłem od sąsiada, który także jest zwolennikiem upraw ekologicznych i opartych o metody naturalne. W niewielkim sadzie uprawia drzewa i krzewy owocowe, uzyskując plony przydatne dla całej rodziny (sam też nieraz korzystałem z jego hojności).

Owoce z ogrodu Pana Henryka są zawsze bardzo smaczne i zdrowe. Można je jeść bez obaw, bo to człowiek, który nawet w ostateczności nie sięga po środki chemiczne. Za to z ogromnym zacięciem przygotowuje rozmaite gnojówki, wyciągi i wywary ziołowe, które są świetnymi naturalnymi nawozami oraz preparatami na choroby i szkodniki roślin. Niekiedy tylko, gdy czasu mu brak, sięga po gotowe preparaty naturalne, takie jak Emulpar, oparty na oleju z lnianki, czy Biosept Active, zawierający wyciąg z grapefruita.

Do tej pory najwięcej czasu zabierało Panu Henrykowi usuwanie chwastów. Nie stosował na nie żadnych środków chemicznych i wszystko pielił ręcznie, gdy chwasty wyrastały spod ściółki. To było dość dużo pracy, a Pan Henryk czasem narzekał na bóle kręgosłupa. Dla osoby dbającej o uprawy w zgodzie z naturą nie było jednak innego rozwiązania.

Bardzo zaciekawiło mnie, gdy pewnego dnia Pan Henryk pojawił się z opryskiwaczem i wykonał oprysk na ziemię pod drzewkami owocowymi, obrośniętą już wówczas sporym chwastowiskiem. Miałem ochotę podpytać czym on tam pryska, bo nie znałem nic ekologicznego czy naturalnego na chwasty ale nie chciałem mu przeszkadzać. Pan Henryk lubi opowiadać o swoich naturalnych metodach pielęgnacji ogrodu, więc pewnie kiedyś sam się pochwali... Nie przypuszczałem wówczas, że odpowiedź poznam już następnego dnia!

Co zamiast roundup
Oprysk na chwasty w sadzie

Otóż nazajutrz oczom uwierzyć nie mogłem, bo wszystkie chwasty w sadzie Pana Henryka były zupełnie pożółkłe, jakby całkowicie uschnięte. Drugi sąsiad z przylegającego ogródka podszedł wtedy i krzyknął: "Panie Heniu, a ileś Pan tego Roundup'u wypryskał wczoraj, że to wszystko zdechło w jeden dzień?"

W odpowiedzi Pan Henryk przyniósł z szopy niewielką butelkę z napisem Effect 24H i wyjaśnił: "To nie żaden Roundup, tylko nowy środek na chwasty oparty na substancji roślinnej. Zastosowany rano w ciepły, słoneczny dzień, powoduje usychanie chwastów nawet już w kilka godzin. Kończę już z pieleniem, bo teraz trzeba zadbać o własny kręgosłup, a z w walce z chwastami pomoże mi ten Effect 24."

Jak działa Effect 24H i kiedy warto go stosować?

Effect 24H to pierwszy na rynku preparat na chwasty oparty na substancji pochodzenia roślinnego (zawiera organiczny kwas pelargonowy, zwany też kwasem nonanowym, który jest składnikiem olejku eterycznego otrzymywanego z pelargonii). Szybko niszczy zielone części chwastów, a pełne efekty widoczne są już po 1 dniu. Preparat skutecznie zwalcza także mech na powierzchniach twardych i półtwardych (np. ścieżki wokół domu, podjazdy, chodniki).

Warto wiedzieć! Stosując Effect 24H zamiast Roundup'u nie ryzykujemy skażenia środowiska szkodliwym glifosatem, a chwastów pozbędziemy się w zaledwie jeden dzień!

Effect 24H jest preparatem o działaniu kontaktowym. Opryski tym środkiem wykonuje się na chwasty z rozwiniętymi liśćmi. Oprysk najlepiej przeprowadzić rankiem na suche chwasty (w dzień pogodny, bez opadów). Operujące w dzień słońce przyspieszy efekt działania środka Effect 24H.

Co zamiast roundup
Effect 24H - doskonały zamiennik Roundup w cenie już od 19,90 PLN !!!

Po wykonaniu oprysku preparat rozbija struktury komórkowe, powodując odwodnienie tkanek i szybkie usychanie chwastów. Pierwsze efekty widać już po godzinie od oprysku, zaś całkowicie zniszczone chwasty zobaczymy następnego dnia. I, co najważniejsze, Efffect 24H ulega całkowitej biodegradacji, nie pozostawiając żadnych metabolitów. Gleba pozostaje czysta i bezpieczna dla dalszych upraw. Na glebie, na której stosowano Effect 24H, w przyszłości bez obaw można uprawiać rośliny ozdobne, siać trawnik czy założyć ogródek warzywny.

Effect 24H działa tylko na zielone części roślin, nie uszkadzając części zdrewniałych. Dlatego można nim zwalczać chwasty pod drzewami owocowymi. Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania tego środka potwierdzają opinie osób, które już go wypróbowały.

Effect 24H świetnie nadaje się do zwalczania chwastów pod drzewkami. Do tej pory ratowało mnie jedynie ściółkowanie ziemi korą ale chwasty spod niej i tak z czasem wyrastały. Teraz wystarczy opryskać tym Effectem i chwasty mam z głowy.
Katarzyna, Opole

Zastosowałem Effect24H przed sadzeniem nowych krzewów ściółkowanych agrowłókniną. Już po dwóch dniach od oprysku położyliśmy agrowłóknine na uschnięte chwasty i w przygotowanych otworach posadziliśmy krzewy. To świetne, bo wcześniej musiałbym wszystkie chwasty wyrywać lub stosować szkodliwą chemię.
Jerzy, Żarnowiec

Effect 24H polecono mi w sklepie ogrodniczym zamiast Roundup'u. Sprzedawczyni powiedziała, że jeśli w ogrodzie mam drzewka owocowe, lepiej wybrać środek chwastobójczy oparty na substancjach naturalnych. Byłam mile zaskoczona nie tylko skutecznością ale też szybkością działania Effect 24H, który rzeczywiście zniszczył chwasty w 1 dzień!
Emilia, Piaseczno

Warto wiedzieć!

  1. Effect 24H doskonale nadaje się do zwalczania chwastów pod drzewami owocowymi i krzewami winorośli. Owoce można zbierać już następnego dnia po wykonaniu oprysku przeciw chwastom.
  2. Preparat jest też doskonały do zwalczania mchu na chodnikach, ścieżkach i podjazdach (wszelkich powierzchniach twardych i półtwardych).
  3. Film prezentujący jak szybko działa Effect 24H pokazaliśmy na stronie naszego sklepu, przy opisie środka. Warto zobaczyć jak pięknie usychają chwasty. Zegar obok mierzy czas. Aby przejść na stronę z filmem naciśnij tutaj :-)
  4. Od wiosny 2018 roku Effect 24H można kupić w nowych, tańszych opakowaniach. Teraz możesz wypróbować ten preparat w swoim ogrodzie już w cenie od 19,90 PLN!

Aby zamówić ten rewelacyjny środek na chwasty w korzystnej cenie, odwiedź nasz sklep internetowy. Gwarantujemy wysoką jakość produktu i szybką wysyłkę! Aby przejść do sklepu, naciśnij przycisk poniżej.

Przeczytaj również:

Domowe sposoby na chwastyDomowe sposoby na chwasty
Domowe sposoby na chwasty są rozwiązaniem dla tych z nas, którzy unikają stosowania herbicydów. Ze składników znajdujących się w każdym domu w prosty sposób możemy przygotować skuteczne domowe preparaty na chwasty lub ekologiczne ściółki. Oto 5 domowych sposobów na chwasty, które warto zastosować w ogrodzie! Więcej...

Domowe sposoby na mszyceDomowe sposoby na mszyce
Naturalne domowe sposoby na mszyce to rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które unikają stosowania chemicznych środków ochrony roślin. Mszyce to uciążliwe i bardzo powszechne szkodniki. Występują w ogrodach ozdobnych, na warzywach, a nawet na kwiatach domowych. Mszyce wysysają soki z roślin, zanieczyszczają je spadzią i przenoszą groźne wirusy. Dlatego ważna jest szybka reakcja i zwalczenie mszyc, gdy tylko się pojawią. Więcej...

Jak zwalczać choroby grzybowe roślin bez stosowania chemii w ogrodzie?
Szara pleśń na owocach i kwiatach, mączniaki, plamistości liści, zamieranie trawników, fytoftoroza powodująca zamieranie różaneczników i iglaków - to tylko niektóre spośród chorób roślin, spędzających nam sen z oczu. Na szczęście dziś przeciw tym problemom nie musimy wytaczać całej artylerii chemicznych środków ochrony roślin. Właśnie przekonałem się jak skuteczny może być nowy, w pełni naturalny sposób na ochronę roślin przed chorobami grzybowymi. Więcej...