Biomass Sugar - niezawodny sposób na pędraki i nicienie

W sklepach pojawił się nowy, wysoce skuteczny i w 100% naturalny preparat przeciwko szkodnikom glebowym, który może na zawsze odmienić losy Twojej walki z pędrakami oraz nicieniami. Biomass Sugar, bo o nim mowa, jest oparty na bazie ekstraktów z trzciny cukrowej, w pełni bezpieczny dla ludzi i środowiska. Skutecznie eliminuje szkodniki żerujące w glebie, szybko przywracając zdrowy wygląd trawników i przyspieszając regenerację korzeni roślin sadowniczych i ozdobnych.

Jeżeli do tej pory wydawało Ci się, że pokonanie uciążliwych chrząszczy i ich larw (czyli pędraków) metodami naturalnymi było niemożliwe, a wykonywane opryski mało skuteczne, koniecznie powinieneś sięgnąć po Biomass Sugar. Zobacz jak działa Biomass Sugar, kiedy go stosować oraz jakie są opinie o Biomass Sugar wśród innych ogrodników.

Biomass Sugar
Biomass Sugar 200 ml. Fot. Target

Zanim przeczytasz dalej!
Opisywany w tym artykule Biomass Sugar oparty jest wyłącznie na składnikach naturalnych pozyskiwanych z trzciny cukrowej. Jest to preparat umieszczony w wykazie nawozów i środków poprawiających właściwości gleby, zakwalifikowanch do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Jak dotąd jest to jedyna w 100% naturalna, a przy tym niedroga i dostępna dla każdego posiadacza ogrodu, prosta metoda zwalczania pędraków i nicieni występujących w glebie.

Polecam!

Raport na temat nowego, niezwykle skutecznego preparatu na szkodniki glebowe, przygotował dla Ciebie Rafał Okułowicz, wydawca PoradnikOgrodniczy.pl

Co to jest Biomass Sugar i jak on działa?

Po raz pierwszy o efektach zastosowania Biomass Sugar opowiedział mi Pan Grzegorz, który niezłomnie od wielu lat pozbywa się ogrodowych szkodników metodami naturalnymi. Tym razem musiał podjąć walkę o przetrwanie swojego trawnika. Oto jego historia:

Od dwóch lat obserwowałem jak mój trawnik stopniowo zamiera. Pojawiały się na nim coraz większe placki szaro-żółtych przebarwień. Początkowo sądziłem, że to efekt tzw. pleśni śniegowej i wykonywałem opryski środkami grzybobójczymi. Efektów jednak nie było widać, a trawa nadal zamierała. Niewiele pomagały też dosiewki i intensywne nawożenie.

Postanowiłem zatem przeprowadzić test na pędraki i nicienie. W tym celu ostrym nożykiem wyciąłem kawałek darni wraz z korzeniami. Okazało się, że system korzeniowy trawy jest bardzo płytki. Ona prawie nie była zakorzeniona w ziemi. Tego typu objaw potwierdza, iż korzenie trawy są niszczone przez szkodniki glebowe - pędraki (larwy chrząszczy) lub nicienie.

Ponieważ podlewanie trawnika środkami chemicznymi przeciwko szkodnikom nie wchodziło w grę w moim ekologicznym ogrodzie (a od sąsiadki też wiem, że w jej przypadku to niewiele pomogło), postanowiłem swoim zwyczajem poszukać naturalnej metody zwalczania nicieni i pędraków.

Wówczas trafiłem na odcinek programu TV "Maja w ogrodzie" zatytułowany "Walka z nicieniami i pędrakami", w którym polecany był naturalny preparat Biomass Sugar. Zainspirowany tym, co tam zobaczyłem, postanowiłem kupić i wypróbować wspomniany Biomass Sugar.

Biomass Sugar w programie Maja w ogrodzie
Biomass Sugar w programie Maja w ogrodzie

Postępowałem oczywiście zgodnie z instrukcją podaną w programie "Maja w ogrodzie" i wykonałem 3 zabiegi środkiem Biomass Sugar w odstępach co 2-3 tygodnie. Na efekty tych zabiegów nie musiałem długo czekać. Już tego samego lata mój trawnik intensywnie się zazielenił, a gęsta, puszysta darń zaczęła pokrywać miejsca, w których wcześniej trawa obumierała.

Zadowolony z efektów, co roku regularnie stosuję Biomass Sugar aby pędraki i nicienie nie powróciły na mój trawnik. Z czystym sumieniem (bo to środek naturalny, bezpieczny, a przy tym skuteczny) polecam Biomass Sugar ogrodnikom z sąsiedztwa.

Warto wiedzieć! Biomass Sugar, poza trawnikami, możesz stosować też w uprawie roślin ozdobnych sadowniczych i warzyw. Przydaje się we wszystkich rodzajach upraw niszczonych przez szkodniki glebowe. Szczególnie preparat Biomass Sugar warto polecić do ochrony marchwi, pietruszki i ziemniaka, których korzenie są przysmakiem nicieni, a także do ochrony truskawek, masowo usychających w wyniku podgryzania korzonków przez pędraki.

Jakie są opinie o Biomass Sugar?

We wspomnianym wyżej programie "Maja w ogrodzie" preparat Biomass Sugar był polecany przez Pana Macieja Maciejewskiego, eksperta od ekologicznej walki ze szkodnikami. W internecie nie brakuje też innych pozytywnych opinii o Biomass Sugar, pisanych przez zwykłych ogrodników, którzy amatorsko uprawiają rośliny w swoich ogródkach. Oto przykłady:

"W walce z pędrakami sprawdziłem dwie metody: nicienie i Biomass Sugar. Nicienie skuteczne ale dość drogie. Nowy środek, który znalazłem na rynku: Biomass Sugar okazał się bardzo skuteczny. W trawniku przed zastosowaniem preparatu było ponad 100 pedraków na m², po trzech zabiegach Biomass praktycznie nie ma żadnego szkodnika a trawnik bardzo zyskał na jakości. Preparat jest też tańszy od nicieni. U mnie się sprawdził."
Autor: Trzmiel, źródło: forum.muratordom.pl

"Jakiś czas temu zakupiłem ten środek gdyż na swojej działce zauważyłem larwy chrabąszcza i już kilka razy zastosowałem ten środek i mogę potwierdzić, że coraz to mniej ich wykopuje."
Autor: Tomasz K, źródło: komentarze na stronie majawogrodzie.tvn.pl

Uwaga! Z komentarzy jakie znaleźliśmy w internecie wynika, że efekty działania Biomass Sugar widoczne są po co najmniej 3-krotnym zastosowaniu preparatu. Bardzo ważna jest systematyczność jego stosowania.

Jak stosować Biomass Sugar?

Biomass Sugar może być stosowany zarówno w uprawie roślin ozdobnych, sadowniczych jak i warzyw. Jest szczególnie polecany na trawniki, jeżeli zauważyliśmy, że darń więdnie, żółknie i zasycha, a także daje się łatwo oderwać od gleby. Te objawy świadczą o występowaniu szkodliwych pędraków lub nicieni, które możemy zwalczyć właśnie z pomocą środka Biomass Sugar.

Zalecane dawkowanie Biomass Sugar w zależności od rodzaju upraw przedstawia tabela poniżej.

Biomass Sugar
Dawkowanie Biomass Sugar. Źródło: target.com.pl

Po wymieszaniu Biomass Sugar z wodą w w/w proporcjach, rośliny możemy podlewać z konewki, ziemię pod roślinami opryskiwać za pomocą opryskiwacza ogrodowego lub wykorzystać system automatycznego nawadniania. Pamiętajmy aby po wykonaniu zabiegu preparatem Biomass Sugar całą powierzchnię dokładnie podlać. Dzięki temu preparat wsiąknie na głębokość kilkunastu centymetrów i dotrze do szkodników żerujących w glebie. Zabieg należy wykonać 3-4 razy, powtarzając go co 2-4 tygodnie.

Kiedy stosować Biomass Sugar?

Biomass Sugar można stosować przez cały okres wegetacyjny, zarówno po zauważeniu objawów żerowania pędraków i nicieni, jak i zapobiegawczo. Preparat należy stosować w dni pochmurne, na powierzchnię wilgotną (najlepiej tuż po opadach deszczu). Szczególnie ważne jest stosowanie Biomass Sugar w lipcu i sierpniu, kiedy wylęga się nowe pokolenie pędraków.

Dokładnie sposób stosowania Biomass Sugar pokazuje film poniżej. Obejrzyj aby rozwiać wszelkie wątpliwości :-)

Gdzie kupić Biomass Sugar?

Biomass Sugar w małych opakowaniach 200ml do zastosowań amatorskich możesz zamówić w naszym sklepie. Oryginalne pochodzenie i wysoką jakość produktu gwarantuje jego producent - znana i ceniona przez ogrodników firma Target. Nasz sklep zaś to gwarancja sprawnej obsługi, szybkiej dostawy i korzystnej ceny. Dodatkowo wszystkie zamówienia od 100 zł wysyłamy za darmo (koszty dostawy 0 zł). Aby przejść do sklepu, naciśnij przycisk poniżej.

Przeczytaj również:

Pędraki w trawniku - zwalczanie, jaki środek na pędraki
Pędraki, czyli larwy chrząszczy żerujące w ziemi, to bardzo uciążliwe szkodniki uszkadzające trawnik. Pędraki przyczyniają się do żółknięcia i usychania trawy oraz stopniowego obumierania darni. Zobacz skąd się biorą pędraki w trawniku, jaka jest ich szkodliwość i jak się upewnić czy Twój trawnik niszczą właśnie pędraki. Oto najlepsze sposoby na zwalczanie pędraków w trawniku! Więcej...

ogrodnica niszczylistkaChrabąszcz majowy - opis, zdjęcia, zwalczanie
Chrabąszcz majowy licznie pojawia się wśród drzew w ciepłe wiosenne wieczory. Jest powszechnie występującym szkodnikiem drzew owocowych i ozdobnych oraz upraw warzyw, truskawek i trawników. Upewnij się jak wygląda chrabąszcz majowy i jego larwy (pędraki), a także dowiedz się jak zwalczać chrabąszcza majowego i pędraki, aby uratować swój ogród zanim będzie za późno! Więcej...

pędraki w truskawkachPędraki w truskawkach - zwalczanie
Pędraki w truskawkach uszkadzają korzenie roślin, prowadząc do usychania truskawek i słabszego owocowania, a w skrajnych przypadkach, nawet do zniszczenia całej uprawy. Zobacz jak rozpoznać pędraki w truskawkach, jak zapobiec ich występowaniu oraz jak wygląda zwalczanie pędraków w truskawkach podczas uprawy na działce. Więcej...